Studenci Projektują

Studenci Projektują

Studenci Projektują

Efektem konkursu „Studenci Projektują” są projekty graficzne wykorzystywane w organizowanych przez Instytut przedsięwzięciach, takich jak konferencje czy akcje promocyjne.
Uczestnicy ‒ pracując indywidualnie lub w zespołach ‒ przygotowują plakat, program konferencji, książeczkę abstraktów, reklamy i materiały cyfrowe. Prace ocenia jury, w skład którego wchodzi dyrekcja Instytutu oraz osoby prowadzące przedmioty projektowe.

Główną nagrodą w Konkursie jest możliwość wdrożenia swojego projektu i opublikowania go z własnym nazwiskiem. Najlepszy projekt zwycięzca przygotowuje do druku we współpracy z prowadzącymi zajęcia z grafiki i typografii – dr Rafałem Werszlerem lub dr hab. Ewą Repucho. Konkurs jest też okazją do wygrania ciekawych publikacji z zakresu projektowania i typografii.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci naszego Instytutu (stacjonarni, niestacjonarni, podyplomowi, doktoranci), pracując indywidualnie lub w zespołach.

Jakie nagrody przewidziano dla zwycięzców?

Zwycięski projekt/y są wykorzystane w praktyce, np. jako oprawa graficzna materiałów konferencyjnych (programu, plakatu, książeczki abstraktów itp.) lub materiały promocyjne INIM. Na projektach każdorazowo umieszczone jest imię i nazwisko projektanta.

W zależności od kolejnej edycji Konkursu zwycięzca/y otrzymują nagrody finansowe lub rzeczowe (np. książki z zakresu tematycznego: design, typografia, projektowanie graficzne) oraz dokument potwierdzający zwycięstwo w konkursie.

W zależności od kolejnej edycji Konkursu zwycięzca/y otrzymują nagrody finansowe lub rzeczowe (np. książki z zakresu tematycznego: design, typografia, projektowanie graficzne) oraz dokument potwierdzający zwycięstwo w konkursie.

Ile mam czasu?

To zależy od edycji konkursu. Szczegółowe informacje zawsze znajdziesz w Regulaminie bieżącej edycji.

O czym jeszcze muszę pamiętać?

Na projektach kolorowych umieszcza się niebieskie logo UWr na białym tle (w wyjątkowych przypadkach logo w kontrze – białe na niebieskim tle).
Na projektach w odcieniach szarości umieszcza się logo UWr czarne na białym tle (w wyjątkowych przypadkach logo w kontrze – białe na czarnym tle).
Logo musi być dobrze widoczne i otoczone polem ochronnym. Nie można zniekształcać, przetwarzać, kolorować (itp.) logotypu, ani rozdzielać znaku graficznego i napisu.

logot

Na szaro zaznaczono pole ochronne wokół logotypu (w polu ochronnym nie wolno umieszczać żadnych elementów graficznych).

2. Projekty muszą zawierać oryginalny materiał graficzny (zgodnie z zasadami prawa autorskiego).

Jakie obowiązki będzie miał zwycięzca?

Praca zwycięzcy nie kończy się na przygotowaniu projektu. Przed ostatecznym wykorzystaniem projektu zwycięzca musi wdrożyć konieczne zmiany proponowane przez jury Konkursu (o ile takie będą sugerowane), a także przygotować materiał do profesjonalnej obróbki.

Pliki do pobrania

NAJLEPSZE PROJEKTY

2024 – Reklamy do wykorzystania w systemie CityLight Digital ADWalk Wrocław+

W 2024 r. w ramach konkursu Studenci przygotowali projekty graficzne animowanej lub statycznej reklamy 
do wykorzystania w systemie CityLight Digital ADWalk Wrocław reklamującej Instytutu Nauk o Informacji i Mediach.

Zwycięskie projekty zostały nagrodzone oraz wyświetlone w systemie CityLight Digital ADWalk Wrocławplakat w czerwcu 2024 r.

Wyróżnienie:   Dawid Dyczko

LINK do strony prac konkursowych

2021 ‒ Od książki do czytelnika

2021_projekt Stanislava Kolontaeva.

W roku 2021 dla jubileuszowej konferencji Od książki do czytelnika z okazji 65-lecia Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, realizowanej w trybie zdalnym, wybrano projekt Stanislava Kolontaeva.

2019 ‒ Publikowanie po przełomie cyfrowym

2019_projekt Patrycji Dąbrowskiej

W roku 2019 dla konferencji Publikowanie na przełomie cyfrowym wybrano projekt Patrycji Dąbrowskiej.

2018 ‒ Big Data w humanistyce i naukach społecznych

2018_projekt Patrycji Dąbrowskiej
Big Data – plakat

W roku 2018 dla konferencji Big data w humanistyce i naukach społecznych wybrano projekt Patrycji Dąbrowskiej.

2017 ‒ Funkcje bibliotek dawniej i dziś

2017_projekt Agaty Bajorskiej
Funkcje bibliotek – plakat

W roku 2017 dla konferencji Funkcje bibliotek dawniej i dziś wybrano projekt Agaty Bajorskiej.

2016 ‒ Kultura książki w humanistyce współczesnej

2016_projekt: Aleksandry Wolny
Kultura książki

W roku 2016 dla jubileuszowej konferencji Kultura książki w humanistyce współczesnej z okazji 60-lecia Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, realizowanej w trybie zdalnym, wybrano projekt: Aleksandry Wolny.

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER