Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Program studiów stacjonarnych zatwierdzony przez Radę Wydziału Filologicznego UWr obowiązujący od roku akademickiego 2024/2025.

Program studiów stacjonarnych zatwierdzony przez Radę Wydziału Filologicznego UWr obowiązujący od roku akademickiego 2019/2020.

Program studiów niestacjonarnych zatwierdzony przez Radę Wydziału Filologicznego UWr obowiązujący od roku akademickiego 2019/20.

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo — podstawowe informacje

Studia dwustopniowe: trzyletnie studia I stopnia (licencjackie) oraz dwuletnie studia II stopnia (uzupełniające magisterskie)

Studia I stopnia

Absolwenci studiów I stopnia otrzymują tytuł licencjata informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w bibliotekach, archiwach i muzeach jako bibliotekoznawcy, archiwiści, specjaliści informacji naukowej, specjaliści zarządzania dokumentacją, analitycy informacji i raportów medialnych, analitycy ruchu na stronach internetowych, menedżerowie zawartości serwisów internetowych.

Lektoraty

W trakcie studiów I stopnia każdemu studentowi przysługuje limit 180 godzin lektoratu języka obcego. Studenci są zobowiązani wykazać się znajomością języka obcego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) na poziomie B2 II. Studenci nie rozpoczynają lektoratu od podstaw, lecz zobowiązani są do kontynuacji języka, który dobrze znają.

Studia II stopnia

Absolwenci studiów II stopnia po złożeniu pracy magisterskiej i egzaminu magisterskiego otrzymują tytuł magistra informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, który uprawnia do podjęcia pracy m. in. w zawodzie bibliotekoznawcy, archiwisty i muzealnika, specjalisty zarządzania informacją, analityka informacji i raportów medialnych, analityka ruchu na stronach internetowych, brokera informacji, menedżera zawartości serwisów internetowych, specjalisty informacji naukowej, technicznej i ekonomicznej.

Lektoraty

W trakcie studiów II stopnia każdemu studentowi przysługuje limit 60 godzin lektoratu języka obcego. Studenci są zobowiązani wykazać się znajomością języka obcego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) na poziomie B2+.

Specjalności INB — studia II stopnia

W trakcie studiów II stopnia studenci wybierają specjalność (każdego roku oferowane mogą być inne specjalności). W r. akad. 2024/2025 realizowana jest specjalność Infobrokering.

Specjalność Infobrokering jest realizowana od r. akad. 2023/2024 w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program ZPU
Wiedza, Edukacja i Rozwój

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER